Zalety hostingu dedykowanego

Zarówno małe, jak i duże firmy, mają do czynienia z szeroką gamą opcji hostingu swojej strony internetowej, aplikacji internetowej lub serwera pocztowego. Najbardziej popularną opcją jest dedykowany hosting, w którym zasoby jednego serwera są udostępniane przez wiele różnych witryn.

Ale firma, szukająca większej mocy i kontroli może potrzebować usługodawcy, który oferuje dedykowany hosting. Dzięki dedykowanemu hostingowi klient wynajmuje serwer od dedykowanego dostawcy hostingu i ma wyłączne zasoby tego serwera. Dostawca współpracuje z klientem, aby zapewnić mu procesor, pamięć RAM i miejsce na dysku, którego potrzebują. Dostawca buduje i utrzymuje serwer, eliminując firmowy koszt własny zakupu.

Zasoby serwera nie są udostępniane

Wybierając hosting dedykowany, otrzymujemy pełne zasoby pojedynczego serwera. Nie musimy się martwić o inne witryny, zatykające procesor i pamięć RAM serwera. Dzięki takiemu serwerowi możemy mieć pewność, że złe skrypty działające na innej stronie internetowej lub gwałtowne wykorzystanie przepustowości, nie spowolni naszego serwera.

Zwiększona wydajność i bezpieczeństwo

Wybór dedykowanego dostawcy usług hostingowych gwarantuje maksymalny czas pracy naszej witryny. Dzięki dedykowanemu serwerowi możemy mieć pewność, że nie udostępniamy miejsca złośliwemu serwerowi WWW lub potencjalnemu spamerowi.

Elastyczność

Serwer dedykowany umożliwia klientowi elastyczność dostosowywania serwera do indywidualnych potrzeb klientów w zakresie procesora, pamięci RAM, miejsca na dysku i oprogramowania. Serwer dedykowany umożliwia organizacjom konfigurowalne środowisko serwerowe, które odpowiada ich potrzebom.