Cechy hostingu dedykowanego

Kiedy mowa jest o serwerach, w wyobraźni większości ludzi pojawia się obraz skrzynki, do której podłączone są przewody i która pełni rolę miejsca składowania konkretnych plików. Niestety kwestię serwerów i hostingu wyglądają dzisiaj znacznie inaczej, dlatego że mamy zróżnicowanie pod względem zarówno urządzeń, jak i sposobu dostępu do powierzchni hostingowej.

Czym jest hosting dedykowany?

Jednym z najpopularniejszych i jednocześnie też pierwszych rozwiązań, jakimi dysponowała branża IT, jest hosting dedykowany. Mianem hostingu dedykowanego nazywamy hosting, który znany jest za pomocą serwerów dedykowanych.

Serwer dedykowany to nic innego jak serwer fizyczny. Jest to urządzenie, które umiejscawia się w szafie rack w serwerowni i na którym przechowuje się konkretne pliki. Na serwerze mogą być przechowywane dowolne pliki, kodowane w jednym z języków programowania. Możliwe jest przechowywanie zarówno odrębnych plików, jak i całych grup plików, a także kodu HTML, który składa się na silnik danej strony.

Wrzucanie plików na hosting

Na serwerze, do którego należy hosting dedykowany, możemy umiejscowić pliki w HTML5, JavaScript, PHP, a także innych językach programowania. Hosting dedykowany ma tę przewagę nad hostingiem w PS, że w tym przypadku mamy pełną kontrolę zarówno nad stanem serwerów, jak i parametrami tych serwerów, ale też nad plikami, które są na takich serwerach zgromadzone. W przypadku serwera wirtualnego, który dzieli powierzchnię dyskową na kilku, a przy dużych miarach nawet na kilkudziesięciu Klientów, możliwe są awarię, nad którymi ich Klient końcowy nie będzie w stanie zapanować.

Dodaj komentarz