Altcoin

Altcoin to alternatywna kryptowaluta dla Bitcoina. Warto zdawać sobie sprawę, że zdecydowana większość altcoinów nigdy nie osiągnie sukcesu tworu Satoshi Nakamoto, jednak część z nich potrafi zainteresować społeczność kryptowalut.

Popularne altcoiny

Do najpopularniejszych altcoinów, które próbę czasu mają już za sobą należy zaliczyć Litecoin, Dogecoin, czy Darkcoin. Przetrwanie na rynku przede wszystkim spowodowane jest naprawą błędów popełnianych przez największych potentatów. Altcoin nie jest oddzielną, obcą kategorią kryptowalut.

Inwestowanie w altcoiny

Inwestowanie w kryptowaluty, które dopiero powstały może być bardzo dobrym rozwiązaniem na szybki zarobek. Należy również zdawać sobie sprawę, że zakup altcoinów wiąże się z dużym ryzykiem. W bardzo krótkim czasie można zostać milionerem (przykładem mogą być osoby, które zainwestowały w Ripple) lub osiągnąć porażkę przez zakup altcoinów, które nigdy nie nabiorą żadnej wartości.

Przy pierwszych inwestycjach w altcoiny trzeba przede wszystkim zwrócić szczególną uwagę na te kryptowaluty, które są oferowane w ramach Initial Coin Offer (ICO). Kolejną informacją świadczącą o tym, że dany Altcoin może być bezwartościowy jest premine – darmowe kopanie kryptowaluty przez jej właściciela, które stanowią czysty zysk z uzyskanych wcześniej środków.